Nagyméretű fájlok gyors másolása hálózaton keresztül a TeraCopy segítségével
A számítógépek rohamos fejlődésének egyik következménye, hogy egyre több és több adatot tárolunk merevlemezeinken. Az ingyenes TeraCopy gyorsabban másolja a nagy fájlokat a hálózaton keresztül, mint a Windows beépített alkalmazása.
Mit tud?
Másolás szüneteltetése és folytatása – ha bármilyen okból szükség van a másolás szüneteltetésére és folytatására, akkor megtehetjük.
Esetleges hiba után a másolás folytatása – ha az egyik fájl másolása hibába ütközik, akkor nem szakad meg a másolás. Beállítható, hogy ilyen esetben mit tegyen a program és csak a másolás végén kell majd a felmerült hibákat korrigálni.
Fájl összetételének ellenőrzése – a másolás befejezése után a program összehasonlítja az eredeti fájlt a másolattal és kijavítja az esetleges hibákat.
Gyorsabb másolás – a TeraCopy másolási sebessége gyorsabb a Windows intézőétől, ezt a plusz sebességet különböző előtöltések használatával tudja elérni.
Integrálódás – a TeraCopy integrálja magát a Windows intézőbe és két módon is indítható. Jobb klikkel kiválasztható a TeraCopy a listából, illetve másoláskor is automatikusan felajánlja magát a program.
Hogyan működik?
A másolás indításához egyszerűen húzzuk ide („Drop files here”) a másolni kívánt fájlt. Ha ez megvan, akkor klikkeljünk a „Select target folder” (cél mappa kiválasztása) szövegre és a „Browse” (böngészésre) hogy kiválasszuk a célmappát, illetve klikkelhetünk a „Copy to” (másolás ide) vagy „Move to” (áthelyezés ide) gombokra is.
A jelenleg elérhető verzióban (2.3) addig nem indul el a másolás, amíg a program nem mérte fel a meghajtón levő szabad területet, azonban a 2015-ben érkező (3.0) verzió ezen javítani fog és azonnal elkezd majd másolni. Ha szeretnénk több részletet látni, klikkelhetünk a „More” (több) gombra.
Ha választunk egy cél mappát vagy meghajtót, el is kezdődik a másolás és egy listán láthatjuk mely fájlok kerültek másolásra és melyek vannak még hátra. A másolás után klikkelhetünk a „Verify” (hitelesítés) gombra, hogy a program a másolt fájlok sértetlenségét ellenőrizze.
A felső sor összegzést tartalmaz, mely tájékoztat az esetleges hibákról és kihagyott fájlokról.
Az alul található gombok a fájlok áthelyezésére szolgálnak. Ha a „Current file” jelenlegi fájlra klikkelünk, az épen aktuális fájlt fogja csak áthelyezni. Ha a „Current folder” (jelenlegi mappára) klikkelünk, akkor minden fájlt átmásol, ami a mappában található, de mikor másik mappát másol akkor újra rá fog kérdezni. Ha az „All files” (Minden fájl-ra) kattintunk akkor minden fájlt át fog másolni kérdés nélkül.
A jobb oldalon található gombok a másolás parancsait tartalmazzák, ezek segítségével átnevezhetjük vagy felülírhatjuk fájljainkat. Az „Overwrite” (felülírás) paranccsal csak egy fájl lesz felülírva, viszont az „All” (mind) gomb segítségével mindet felülírhatjuk. Az átnevezés szintén így működik a „Rename” (átnevezés) csak egy fájlt nevez át, míg a mellette található „All” (Mind) minden fájlt átnevez. Használhatjuk a Skip (átugrás) parancsot is!
Ha az intézőből indítunk másolást vagy áthelyezést a CTRL + C és CTRL + V segítségével akkor a program feldob egy ablakot, hogy milyen lehetőségek közül választhatunk.
Ha kivesszük a pipát a „Show this dialog next time” (Mutassa ezt a párbeszédablakot legközelebb is) párbeszédablakból, akkor elmenti az utoljára használt döntésünket és a jövőben így fog másolni.
Az egyetlen zavaró momentum, hogy Windows 7 és 8 alatt az UAC minden másoláskor rákérdez, hogy engedélyezzük a program futtatását vagy sem. Ettől függetlenül javaslom, hogy minden rendszergazda próbálja ki.
Forrás: Online Tech Tips.